رزین حذف نیترات A520E

 

مشخصات کلی رزین A520E

نوع : رزین آنیونی بازی قوی نوع I

حالت یونی : ¯Cl

 

کاربرد رزین آنیونی A520E

رزین پرولایت A520E جزو رزین های آنیونی بازی قوی نوع 1 قرار می گیرد. رزین های آنیونی قوی قادر به حذف کلیه آنیونها هستند. رزین تبادل یونی A520E دارای گرید Potable water grade است. این درجه بندی به معنی قابل استفاده بودن در صنایع غذایی و آب آشامیدنی است. این رزین به طور خاص برای حذف نیترات از آب ساخته شده است. از اینرو به آن رزین حذف نیترات نیز گفته می شود.

 

حذف نیترات از آب

نیترات NO3 برای رشد گیاهان ضروری است. از نیتراتها در کود شیمیایی برای تقویت رشد گیاهان استفاده می شود. همچنین فاضلاب ها و کودهای حیوانی دارای مقادیر زیادی نیترات هستند. مقادیری از نیترات موجود در فاضلاب ها و یا نیترات مورد استفاده در کشاورزی وارد منابع آب زیرزمینی می شود. وجود نیتراتها در آب آشامیدنی برای بدن انسان مضر است. از اینرو در این موارد بایستی نیترات زدایی آب انجام شود. برای نیترات زدایی از آب به روش رزینی مناسب ترین گزینه، رزین حذف نیترات A520E می باشد.

 

خصوصیات رزین نیترات زدایی A520E

رزین آنیونی مدل A520E با دانه های کروی شکل است. بسته بندی رزین پرولایت در بسته های 25 لیتری می باشد. حالت یونی رزین حذف نیترات Purolite A520E یون کلرید ‾Cl است. این رزین تبادل یونی، از نوع آنیونی قوی نوع I می باشد . رزین های نوع 1 پایدارتر از رزین های آنیونی قوی نوع 2 هستند.

 

فرایند حذف نیتراتها توسط رزین A520E

فرایند حذف نیترات در رزین آنیونی A520E سیکل کلرید با جایگزینی یون کلرید Cl با نیترات NO3 موجود در آب انجام می شود. در این فرایند یون نیترات جایگزین کلر در ساختار رزین می شود. نتیجه این فرایند حذف نیترات از آب خواهد بود.

R-Cl + -No3 → R-NO3 + Cl

 

احیای رزین حذف نیترات A520E

همه رزین های آنیونی سیکل کلریدی با محلول آب و نمک NaCl احیا می شوند. در این فرایند مجددا یون کلرید در ساختار رزین قرار می گیرد و آماده سیکل بعدی تبادل یونی می گردد.

 

قیمت رزین آنیونی نیترات زدایی A520E

رزین تبادل یونی A520E پرولایت با قیمت عمده نمایندگی عرضه می گردد. برای دریافت قیمت انواع رزین پرولایت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

سایر انواع رزین تبادل یونی پرولایت

رزین ها کاربرد گسترده ای در صنایع گوناگون دارند. در صنایع مختلف از رزین تعویض یونی برای جداسازی مواد مختلف استفاده می شود. گسترده ترین کاربرد رزین تبادل یونی در تصفیه آب صنعتی است. رزین تبادل یونی کاتیونی سیکل سدیمی برای سختی گیری آب در دستگاه سختی گیر آب استفاده می شود. همچنین رزین کاتیونی سیکل هیدروژنی برای حذف کلیه کاتیونها و حذف فلزات از آب کاربرد دارد. رزین های آنیونی برای حذف سیلیس، رنگبری، حذف نیتراتها، قلیائیت زدایی آب، حذف آرسنیک از آب، حذف سولفاتها، حذف کربناتها و… کاربرد دارند.

فروش_رزین_پرولایت

Purolite A520E

Strong Base Anion Resin
Chloride form

مشخصات فیزیکی و شیمیایی رزین Purolite A520E 
نوع رزینرزین آنیونی بازی قوی نوع I
ساختار پلیمریپلی استایرن با شبکه های دی وینیل بنزن
شکل ظاهری دانه های کروی شکل
گروه عملکردیآمونیوم چهار ظرفیتی نوع I
یون فعال -Cl
ظرفیت تبادل یونی19.7 کیلوگرین بر فوت مکعب
حفظ رطوبت40 تا 45 درصد
اندازه ذرات300 تا 1200 میکرون
ذرات کوچکتر از 300 میکرونحداکثر 1 درصد
حداکثر ضریب یکنواختی1.7
وزن مخصوص1.07
وزن هر لیتر رزین675 تا 705 گرم
حداکثر درجه حرارت100 درجه سانتیگراد