آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت Antiscalant از مهمترین مواد شیمیائی تصفیه آب است که معمولا در دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده می گردد. هر دستگاه آب شیرین کن نیاز به یک سیستم تزریق برای این ماده شیمیایی دارد. این ماده باعث افزایش حلالیت ذرات در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO محلول می گردد. در نتیجه امکان رسوب آنها در سطح ممبران دستگاه RO را کاهش می دهد و باعث عملکرد بهتر دستگاه می شود.

 

گرفتگی ممبران در اثر Scaling

در دستگاه آب شیرین کن RO با گذشت زمان به دلیل وجود نمک های محلول در آب ورودی، غشا دچار گرفتگی می شود. در اصطلاح به این حالت ایجاد scaling گفته می شود. رسوب کربنات ها و سولفات ها روی ممبرین ها و غشاهای دستگاه اسمز معکوس RO باعث بروز مشکل در عملکرد دستگاه می گردد. این رسوبات عمدتا شامل کربنات کلسیم (CaCO₃)، سولفات کلسیم (CaSO₄)، سولفات باریم (BaSO₄)، و سولفات استرونیوم (SrSO₄) هستند. جهت جلوگیری از تشکیل این رسوب ممبران RO ، به آب ورودی دستگاه اسمز معکوس، مقدار مناسبی انتی اسکالانت AntiScalant   تزریق می شود.

 

اهمیت انتی اسکالانت در کارکرد دستگاه

برای رفع گرفتگی ممبران نیاز به شستشوی ممبران است. شستشوی بیش از حد ممبران نه تنها باعث خرابی و غیر قابل استفاده شدن آن میگردد. با گرفتگی ممبران فشار روی پمپ ها افزایش می یابد و باعث کوتاه شدن عمر آن میشود. استفاده از انتی اسکالانت اصلی و مرغوب باعث کاهش این آسیب ها میگردد در نتیجه باید در انتخاب آن دقت کرد.

 

قیمت آنتی اسکالانت

قیمت این محصول بصورت عمده تابع برند و نوع آن است. شرکت زلال پایاب وارد کننده و عرضه کننده عمده انواع انتی اسکالانت برای دستگاه تصفیه آب RO در ایران می باشد. فروش آنتی اسکالانت اصلی با تضمین کیفیت محصول و طبق بالاترین استانداردهای جهانی انجام می گردد.

 

فروش آنتی اسکالانت RO

انواع مختلفی از این ماده شیمیایی در بازار وجود دارد که با توجه به آنالیز آب خام و بررسی آنیون ها و کاتیون های آب و مواد آلی و فلزات آب برای دستگاه آب شیرین کن نوع آن تعیین می گردد. معروفترین برند های ضد رسوب ممبران موجود در بازار این برندها هستند. کلیه محصولات اورجینال با اصالت کالا به صورت عمده یا جزیی عرضه می گردند. از معروفترین برندهای این ماده شیمیایی می توان به آنتی اسکالانت فلوکن 260 و نیز آویستا avista اشاره کرد. سایر برندهای معتبر در این زمینه شامل موارد ذیل می باشد:

فلوکون FLOCON 260

Dequest SPE 0125

AVISTA VITEC 5300

null
آنتی اسکالانت FLOCON 260
قیمت : تماس بگیرید
FLOCON 260
null
آنتی اسکالانت آویستا AVISTA
قیمت : تماس بگیرید
AVISTA
null
آنتی اسکالانت Dequest
قیمت : تماس بگیرید
DEQUEST
null
آنتی اسکالانت Genesys
قیمت : تماس بگیرید
GENESYS