تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی

 

لزوم انجام CIP آب شیرین کن

هر دستگاه آب شیرین کن نیاز به نگهداری و انجام سرویس های دوره ای دارد. انجام بموقع و طبق برنامه سرویس های مذکور باعث افزایش طول عمر دستگاه می گردد. همچنین نگهداری اصولی باعث کاهش هزینه های جانبی و کیفیت بالاتر آب تولید شده خواهد شد. تعمیر و نگهداری دستگاه های تصفیه آب صنعتی و آب شیرین کن بایستی توسط اکیپ متخصص انجام گردد. انجام این موارد توسط افراد غیر متخصص می تواند آسیب های جدی به دستگاه وارد کند.

 

CIP دستگاه تصفیه آب صنعتی

خدمات سرویس شامل CIP دستگاه تصفیه آب صنعتی و تعویض و شستشوی ممبران و تزریق مواد شیمیایی است. آنتی اسکالانت ، کربن فعال، کلر، متابی سولفیت سدیم SMBS ، اسید و قلیا و رزین تصفیه آب RO  از جمله مواد شیمیایی هستند که در سرویس ها استفاده می شوند. استفاده از مواد شیمیایی نامرغوب باعث افت عملکرد دستگاه و گاه خرابی دستگاه می گردد. گاهی حتی استفاده مواد شیمیایی بدون رعایت مقدار توصیه شده باعث وارد شدن صدمات جبران ناپذیر به دستگاه می شود. در نتیجه توصیه می شود از کیفیت مواد شیمیایی مورد استفاده خود اطمینان حاصل کنید.

 

نحوه انجام CIP دستگاه تصفیه آب RO

برای انجام CIP دستگاه باید دستگاه در حالت سرویس قرار گیرد. سپس تکنسین CIP با استفاده از مواد شستشو دهنده مخصوص سطح ممبران و سایر قسمتهایی که رسوب در آنها ایجاد شده رسوب زدایی می کند. در صورت خرابی ممبران RO ، ممبران ها تعویض میشوند. همچنین فشار، دما و PH آب کنترل می گردد و در صورت نیاز اسید و قلیای مناسب تزریق می گردد. مخازن آنتی اسکالانت ، کلر، رزین و کربن فعال شارژ میشود. در انتها آب خروجی دستگاه از لحاظ دبی و TDS نهایی کنترل و اندازه گیری می گردد.

 

تعمیر و نگهداری تصفیه آب صنعتی

شرکت زلال پایاب با داشتن اکیپ متخصص آماده ارایه خدمات تعمیر و نگهداری دستگاه آب شیرین کن می باشد. همچنین مشاوره و کارشناسی تخصصی دستگاه های تصفیه آب صنعتی و آب شیرین کن جهت بهبود عملکرد و عیب یابی و ارتقای سیستمها توسط بهترین کارشناسان صنعت تصفیه آب کشور به صنایع مختلف ارایه می گردد.این شرکت با سالها تجربه در صنعت تصفیه آب آماده ارایه خدمات برای صنایع گوناگون در کلیه نقاط کشور می باشد.

مشاوره تخصصی رسوب زدایی بویلر ها و برج خنک کن و چیلرها به صورت دایمی به کارخانجات ارایه می گردد. ارایه راهکارهای جلوگیری از تشکیل رسوب در دیگ بخار ( بویلر) و کولینگ تاور با بررسی موردی و تحلیل آزمایشگاهی نمونه رسوبات انجام می گردد.

 

اورهال دستگاه تصفیه آب صنعتی

اورهال Overhaul به معنی تعمیرات اساسی هر دستگاه یا سیستم است. برای اورهال دستگاه تصفیه آب صنعتی باید ابتدا بازدید از نحوه کارکرد دستگاه و چک کردن فاکتورهای آب ورودی، خروجی انجام گردد. کلیه قطعات مورد بازدید و بررسی قرار می گیرند. در صورت نیاز، شستشوی ممبران، تعویض ممبران، سرویس پمپ ها و… انجام می گردد. انجام اورهال انواع دستگاه های آب شیرین کن و سیستم های رزینی توسط پرسنل مجرب انجام می گردد.