ممبران RO

در فرایند اسمز معکوس آب از یک طرف غشا با غلظت املاح بیشتر به سمت غلظت کمتر جریان می یابد. غشاء یا ممبران (ممبرین) membrane اصلی ترین قسمت در فرایند اسمز معکوس RO می باشد. ممبرین ها روزنه هایی در حد کسر میکرون دارند از اینرو تکنولوژی ساخت فیلتر ممبران تصفیه آب بسیار تخصصی است. معروفترین کمپانی های سازنده آنها در امریکا هستند. کمپانی DOW عرضه کننده ممبران Filmtec معروفترین آنهاست. همچنین برندمعتبر دیگر در این زمینه Hydranautics امریکاست.

 

گرفتگی ممبران

از آنجا که املاح و ذرات موجد در آب پس از مدتی جدار ممبرین را پر می کنند لذا پس از مدتی نیاز به شستشو پیدا می کنند. علت گرفتگی ممبران می تواند بیولوژیکی و یا شیمیایی باشد. عدم سرویس زمان بندی شده دستگاه آب شیرین کن می تواند باعث فشار بیش از حد به پمپ ها و کل دستگاه گردد. شستشو و انجام CIP بموقع توسط افراد متخصص باعث افزایش عمر دستگاه تصفیه آب صنعتی می گردد.

 

ضد رسوب ممبرین RO

برای جلوگیری از رسوب و گرفتگی ممبرین دستگاه تصفیه آب صنعتی نیاز به تزریق آنتی اسکالانت می باشد. این ماده شیمیایی جزو اصلی ترین ملزومات دستگاه آب شیرین کن می باشد. در تزریق آنتی اسکالانت برای دستگاه تصفیه آب صنعتی باید به مقدار توصیه شده توسط سازنده دستگاه توجه کرد. آنتی اسکالانت با برندهای متنوع از جمله Flocon و avista و… موجود می باشد.

 

فروش ممبران تصفیه آب صنعتی RO

شرکت زلال پایاب صنعت تامین کننده ممبرین های اصلی برندهای معتبر در سایزهای متنوع می باشد. قیمت ممبران تصفیه آب صنعتی بستگی به سایز و برند آن دارد. سایز ممبران دستگاه آب شیرین کن صنعتی بر حسب اینچ متغیر می باشد. فروش ممبران Filmtec و Hydranautics امریکا با کیفیت درجه یک و نیز سایر برندها طبق استانداردهای بین المللی انجام می گردد. این شرکت به عنوان وارد کننده کلیه قطعات دستگاه آب شیرین کن صنعتی و دریایی کیفیت و قیمت مطمئن را به مشتریان ارایه می دهد.