آنتی اسکالانت چیست ؟

با گذشت زمان به دلیل وجود نمک های محلول در آب ورودی به دستگاه تصفیه آب RO محل های عبور آب از غشا دچار گرفتگی شده و به اصطلاح scaling به وجود می آید. رسوب کربنات ها و سولفات ها روی ممبرین ها و غشاهای دستگاه اسمز معکوس RO باعث بروز مشکل در عملکرد دستگاه می گردد. رسوباتی که عمدتا شامل کربنات کلسیم (CaCO₃)، سولفات کلسیم (CaSO₄)، سولفات باریم (BaSO₄)، و سولفات استرونیوم (SrSO₄) هستند. جهت جلوگیری از تشکیل این رسوبات روی ممبرین ها، به آب ورودی دستگاه اسمز معکوس، مقدار مناسبی آنتی اسکالانت (AntiScalant) تزریق می شود.

آنتی اسکالانت از مهمترین مواد شیمیائی تصفیه آب است که معمولا در دستگاه تصفیه آب صنعتی تزریق می گردد. هر دستگاه آب شیرین کن نیاز به یک سیستم تزریق از این نوع دارد. این ماده باعث افزایش حلالیت ذرات در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO محلول می گردد. در نتیجه امکان رسوب آنها در سطح ممبران دستگاه RO را کاهش می دهد و باعث عملکرد بهتر دستگاه می شود.

انواع آنتی اسکالانت

انواع مختلفی از آنتی اسکالانت در بازار وجود دارد که با توجه به آنالیز آب خام و بررسی آنیون ها و کاتیون های آب و مواد آلی و فلزات آب برای دستگاه آب شیرین کن نوع آن تعیین می گردد. معروفترین برند های ضد رسوب ممبران موجود در بازار این برندها هستند. کلیه محصولات با اصالت کالا به صورت عمده عرضه می گردند.

  • FLOCON 260
  • Dequest SPE 0125
  • AVISTA VITEC 5300
  • ROcare

قیمت آنتی اسکالانت

قیمت این محصول بصورت عمده تابع برند و نوع آن است. شرکت زلال پایاب عرضه کننده عمده انواع آنتی اسکالانت برای دستگاه تصفیه آب در ایران می باشد. فروش آنتی اسکالانت با تضمین کیفیت محصول و طبق بالاترین استانداردهای جهانی انجام می گردد. سرویس و تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب RO و همچنین شستشو و رسوب زدایی آب شیرین کن توسط اکیپ مجرب انجام می گردد. انواع دستگاه تصفیه آب صنعتی جهت مصارف آب آشامیدنی و کارخانه ها و داروسازی و صنایع نفت و پتروشیمی طراحی و اجرا می گردد. دستگاه آب شیرین کن برای کشاورزی و دامپروری و گلخانه با ضمانت معتبر عرضه می گردد.

آنتی اسکالانت (ضد رسوب)