دستگاه اسمز معکوس RO

اساس کار سیستم اسمز معکوس برمبنای فرایند اسمز می باشد. فرایند اسمز یک فرایند طبیعی است که در غشاهای نیمه تراوا اتفاق می افتد و طی آن آب از جائی که غلظت نمک بیشتری دارد به سمتی که در آن غلظت کمتر است، جریان می بابد.غشا به آب و تعدادی از یون ها اجازه عبور می دهد، در حالی که مواد جامد محلول اجازه عبور نخواهند داشت.  دستگاه اسمز معکوس فرایندی عکس اسمز می باشد و در آن فشاری بیشتر از فشار اسمزی به سمتی که غلظت مواد جامد در آن بیشتر است وارد می شود. این فشار، آب را مجبور می کند در خلاف جهت اسمزی در داخل غشا حرکت کند. سيستم اسمز معکوس بطور عمده قادر به حذف 99% تمامي املاح محلول موجود در آب (TDS) و 97-95% ترکيبات آلي محلول و بيش از 98% مواد کلوئیدی و پارامترهای بیولوژیکی در آب مي باشد.

دامنه کاربرد دستگاه اسمز معکوس

با توجه به قابليت بالاي دستگاه تصفیه اسمز معکوس در مقايسه با ساير روشهاي معمول تصفيه آب ، امروزه از دستگاه های تصفیه آب صنعتی و آب شیرین کن صنعتی بطور گسترده اي در صنعت تصفيه آب مورد نياز صنايع مختلف از جمله نفت، گاز، پتروشيمي، نيروگاه هاي حرارتي، صنايع فولاد، توليد آب مورد نياز صنايع داروسازي و صنایع تولید مواد آرایشی و بهداشتی، توليد آب قابل تزريق و … استفاده مي گردد. یکی از مهمترین کاربردهای دستگاه تصفیه آب RO جلوگیری از رسوب املاح در بویلر و چیلر و برج خنک کننده است.  از کاربردهای دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس که امروزه مورد توجه قرار گرفته  می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • دستگاه تصفیه آب برای بویلر دیگ بخار برج خنک کن و چیلر
  • دستگاه تصفیه آب برای کشاورزی و گلخانه
  • دستگاه تصفیه آب برای استخر پرورش ماهی و سایر آبزیان
  • دستگاه تصفیه آب برای دامداری ، پرورش اسب و …
  • دستگاه تصفیه آب برای مرغداری ، پرورش طیور، شترمرغ و …

قیمت دستگاه اسمز معکوس RO

با توجه به اینکه دستگاه تصفیه آب صنعتی به صورت سفارشی و با توجه به نوع آب خام و ظرفیت دستگاه آب شیرین کن به صورت مترمکعب در شبانه روز طراحی و ساخته می شود قیمت دستگاه آب شیرین کن RO  با توجه به قطعات به کار رفته از جمله نوع و مدل پمپ و ممبران و وسل ها و تجهیزات تابلو برق و… متفاوت می باشد.

مواد شیمیایی مورد نیاز دستگاه اسمز معکوس

مهمترین مواد شیمیایی مورد نیاز دستگاه تصفیه آب RO  آنتی اسکالانت است. فروش آنتی اسکالانت اصلی با برندهای معتبر ( آنتی اسکالانت فلوکن و آنتی اسکالانت آویستا و … ) با مناسب ترین قیمت انجام می گردد. همچنین کلر و سدیم متابی سولفیت و رزین برای تصفیه آب با برندهای معتبر موجود می باشد.

سیستم اسمز معکوس (RO)

کاربردهای دستگاه تصفیه آب صنعتی :

بخش کشاورزی و دامی

تصفیه آب کشاورزی و دامی

گلخانه ها، مرغداری و دامداری

صنایع پتروشیمی

صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی، فولادی

تصفیه آب cooling و blow down ، آب DM برای خنک کاری

تأمین آب دمین

تهیه آب دمین (آب مقطر)

تصفیه آب برای صنایع دارویی و آرایشی و بهداشتی

شیرین سازی آب دریا

شیرین سازی آب دریا (Sea water)

تصفیه آب برای مصارف صنعتی و خانگی

(آب شیرین کن دریایی)

تأمین آب آشامیدنی

تصفیه آب آشامیدنی

تصفیه آب شرب